POWRÓT DO SZKOŁY !

już 1 września rozpoczyna się kolejny rok szkolny , Przygotuj się do niego dobrze i skorzystaj z atrakcyjnych promocji

Witajcie

Ależ ten czas szybko pędzi, jeszcze przed chwilą walczyliśmy o jak najlepszą pozycję dla naszego parawanu  a za chwilę bo już 1 września zabrzmi dzwonek otwierający kolejny rok szkolny:).

Z ostatniego rankingu Pearsona wynika, że w pierwszej piątce najlepszych systemów edukacyjnych na świecie znalazły się kolejno: Korea Południowa, Japonia, Singapur, Hongkong i Finlandia. Przypomnijmy, że w zestawieniu tym Polska także została sklasyfikowana na wysokiej bo 10 pozycji

Korea Południowa mocno inwestuje w edukację. Na uczniach w Korei Południowej nieustannie ciąży olbrzymia społeczna presją – rozwój i osiągnięcia są tu najważniejsze. Nie ma mowy o porażce czy braku zdolności. Młodzi uczą się więc przez okrągły rok, zarówno w szkole, prywatnie po lekcjach i w czasie wolnym. W 2015 roku, według danych ministerstwa edukacji, koreańscy rodzice wydali prawie 18 mld dol. za korepetycje dla swoich dzieci. Klasy w koreańskich szkołach należą do najliczniejszych na świecie. W Korei panuje kult egzaminów. Koreańczycy są przekonani, że wynik testów nie tylko pozwala dostać się na wymarzoną uczelnię, ale także warunkuje status społeczny młodego obywatela. W dniu państwowych egzaminów maturalnych w listopadzie (College Scholastic Ability Test), wokół szkół panuje absolutna cisza. Ruch uliczny zostaje wstrzymany, policja patroluje ulice dbając o to, by nikt nie zakłócał spokoju uczniów piszących egzamin. Sklepy, banki, a nawet giełda papierów wartościowych są otwierane później niż zwykle. Czasem wprowadza się nawet zmiany w ruchu lotniczym, by przelatujące nad szkołami samoloty nie robiły zbyt dużo hałasu.

Żeby złagodzić wam trochę stres związany z powrotem do szkoły przygotowaliśmy rabaty i zniżki związane z rozpoczęciem roku . Mamy nadzieję, że znajdziecie coś ciekawego również dla Siebie.

 

Komentarze

Zaloguj się aby dodać komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Jako pierwszy dowiedz się o najlepszych zniżkach na zakupy

Używamy ciasteczek. Korzystając z naszej strony akceptujesz nasza politykę prywatności.